Cierpię na migrenę- czy powinnam pić kawę?

Podziel się więdzą
Pin It

Badania sugerują, że picie zbyt dużej ilości kawy lub innych napojów zawierających kofeinę może wywołać migrenę u osób podatnych na silne bóle głowy.

 

Okazuje się, że wśród osób z epizodycznymi migrenami spożywanie co najmniej trzech napojów z kofeiną dziennie wiązało się z większym prawdopodobieństwem wystąpienia migreny tego samego lub następnego dnia.

Konsumpcja tylko jednego lub dwóch napojów kofeinowych dziennie nie wykazało takiego związku. Chociaż wiele osób twierdzi, że kofeina wywołuje u nich migrenę, niewiele badań naukowych zbadało ten związek.

Autorzy publikacji twierdzą, że rola kofeiny w wywoływaniu migrenowych bólów głowy może być szczególnie złożona, ponieważ jej działanie zależy od ilości i częstotliwości spożycia. Kofeina jako jedna z niewielu zbadanych substancji może zarówno wywołać atak migreny, jak i działać przeciwbólowo

Z doświadczenia wiemy, że jeśli cierpisz na migreny i pijesz dużo kawy być może warto zmniejszyć jej ilość w codziennej diecie i obserwować efekty! 

Dobrym pomysłem jest też wykonanie testu na nietolerancję kofeiny, polegającego na analizie wariantu genu CYP1A2, kodującego enzym odpowiedzialny za metabolizm kofeiny.

 

 

Źródło: https://www.eurekalert.org/pub_releases/2019-08/e-tmc080519.php

Podziel się więdzą
Pin It

migreny, kawa

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

MojaMigrena.com - portal stworzony z myślą o Tobie.

Bądź z nami

Copyright 2019 - MojaMigrena.com Realizacja: 3motion