Koenzym Q10 i migreny.

Podziel się więdzą
Pin It

 

Koenzym Q10 to związek chemiczny występujący w naszych komórkach, a dokładniej w mitochondriach. Jako silny przeciwutleniacz i pewnego rodzaju ‘transporter’ elektronów, pełni ważną funkcję w produkcji energii w organizmie i wspiera pracę układu krwionośnego. Uważa się też, że może mieć działanie przeciwzapalne.

 

Badania naukowe potwierdzają, że suplementacja koenzymu Q10 może zredukować częstotliwość i intensywność migren. Jak to możliwe?

Istnieją dowody na to, że u osób cierpiących na migreny dochodzi do dysfunkcji mitochondriów w płatach potylicznych. Badania na 1550 dzieci i młodzieży z migrenami wykazały, że u 1/3 z nich poziom koenzymu Q10 był poniżej normy. Dane z innych badań również potwierdzają, że suplementacja ubichinonem, w porównaniu z placebo lub jako dodatek do leczenia farmakologicznego, korzystnie wpływa na natężenie i występowanie migrenowych bólów głowy.

 

Skąd wiadomo, że może Ci brakować koenzymu Q10?

Niespecyficzne objawy to zmęczenie, bóle mięśniowe, przewlekłe zapalenia i… migreny!"

 

Jakie dawki koenzymu Q10 są wskazane?

W badaniach najczęściej występujące dawki koenzymu Q10 to 150-400mg dziennie dla dorosłych i od 1 do 3 mg/kg masy ciała dziennie u dzieci. Suplementację należy stosować niemniej niż 3 miesiące aby uzyskać efekty.

 

Bezpieczeństwo.

Koenzym Q10 to relatywnie bezpieczny, dobrze tolerowany przez większość suplement diety. Objawy takie jak nudności, brak apetytu czy alergie skórne występują u mniej niż 1% pacjentów. Nie ma wystarczających danych potwierdzających bezpieczeństwo koenzymu Q10 u osób w ciąży.

 

Polecany koenzym. 

Polecamy koenzym Q10 firmy bioalgi, dostępny w sklepie internetowym pod tym linkiem.

 

 

 

 

 

Podziel się więdzą
Pin It

ból głowy, dieta, migreny

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

MojaMigrena.com - portal stworzony z myślą o Tobie.

Bądź z nami

Copyright 2019 - MojaMigrena.com Realizacja: 3motion