Witaminy mogą pomóc cierpiącym na migreny

Podziel się więdzą
Pin It

Jest nadzieja, że witaminy pomogą cierpiącym na migreny.

Nowa tabletka zawierająca witaminy, mająca na celu zmniejszenie częstotliwości i natężenia ataków migren, może być na rynku w ciągu roku.

Jak donosi portal perthnow.com.au, Australijscy badacze są w końcowych fazach testowania tabletki, która mogłyby pomóc osobom cierpiącym z powodu bólów głowy trwających nawet kilka dni.

Koktajl zawierający witaminy z grupy B oraz kwas foliowy wykazał poprawę funkcji enzymu związanego z bólami głowy, powiązanego z mutacją genu MTHR.

W wyniku mutacji genu MTHR dochodzi bowiem do niedoboru enzymu kontrolującego poziom kwasu foliowego i homocysteiny w organizmie. Wysoki poziom homocysteiny jest związany z migreną i zwiększonym ryzykiem udaru i chorób układu krążenia .

"Kofaktorem enzymu są witaminy. Z wyników pierwszej i drugiej fazy naszych badań wynika, że mogą one usprawnić działanie enzymu", mówi profesor Lyn Griffiths .

Profesor Griffiths uważa, że leczenie zapobiegawcze nie wyeliminuje bólów głowy, ale zmniejszy ich częstotliwość i natężenie. Ostrzega on jednak, że leczenie witaminami może nie być skuteczne u pacjentów, u których nie wykryto mutacji genetycznej MTHR.

Ostateczne próby 600 pacjentów cierpiących na migreny wykażą wymaganą dawkę witamin niezbędną do zmniejszenia bólu głowy.

 

Źródło: http://www.perthnow.com.au/lifestyle/health-fitness/hopes-vitamin-pill-will-ease-crippling-migraines/story-fnhqg9bs-1226721310920

 

Podziel się więdzą
Pin It

ból głowy, dieta, migreny

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

MojaMigrena.com - portal stworzony z myślą o Tobie.

Bądź z nami

Copyright 2019 - MojaMigrena.com Realizacja: 3motion