Czy to co jesz ma wpływ na ból głowy?

Podziel się więdzą
Pin It

Czy zauważyłaś związek pomiędzy twoją migreną i jedzeniem? Jeśli tak, czytaj dalej. 

Przegląd badań z 2016 opublikowany w dzienniku Headache: The Journal of Head and Face Pain wykazał, że niektóre pokarmy spożywane regularnie u pacjentów z bólami głowy czy migrenami mogą mieć związek z nasileniem objawów.

I tak:

  • najmocniejszy związek z bólami głowy miało odstawienia kofeiny i podania pacjentom wzmacniaczy smaku (MSG)
  • w przypadku substancja słodzącej- aspartamu, wnioski nie były jednoznaczne bowiem w 2 pracach potwierdzono, a w 2 odrzucono związek pomiędzy spożyciem aspartamu, a bólem głowy
  • potwierdziło się przypuszczenie, że najprawdopodobniej u pacjentów z nietolerancją lub nadwrażliwością na gluten bóle głowy pojawiają się częściej właśnie po spożyciu glutenu
  • 2 na 3 randomizowane badania kliniczne potwierdziły, że eliminacja pokarmów, na które występuję nietolerancja (dodatnie wyniki w zakresie przeciwciał IgG) skutkuje zmniejszeniem występowania bólów głowy i migren.

Podsumowując, to co jesz może mieć związek z twoimi bólami głowy czy migrenami. Sprawdź, jak czujesz się po zjedzeniu obiadu czy lunchu lub po wypiciu kieliszka wina. To pozwoli zbliżyć się Tobie do eliminacji bólów głowy w przyszłości.

Podziel się więdzą
Pin It

ból głowy, dieta, migreny, kofeina, msg

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

MojaMigrena.com - portal stworzony z myślą o Tobie.

Bądź z nami

Copyright 2019 - MojaMigrena.com Realizacja: 3motion