Koktajl antymigrenowy- przepis!

Podziel się więdzą
Pin It

Migrena lub inne bóle głowy mogą być wywołane nieodpowiednią dietą, odwodnieniem czy deficytem składników odżywczych jak magnez, witamina B2, witamina B6, witamina C.

Badania sugerują powiązanie między alergiami pokarmowymi, niestabilną glikemią i nadwrażliwością na niektóre składniki pokarmowe, a migrenami.

Dlatego koktajle mogą stanowić wspaniałe zastąpienie posiłku w czasie ataku jak również działać zapobiegawczo na migreny!

 

KOKTAJL ANTYMIGRENOWY.

• Nawadniający. • Bogaty w antyoksydanty. • Regulujący poziom cukru. • Z niskim indeksem glikemicznym i dodatkiem białka roślinnego.

 

SKŁADNIKI:

1. Woda: 200 ml Można użyć wody magnezowej lub wody kokosowej.

2. Sok z aceroli: 50 ml Acerola jako źródło witaminy C może wpłynąć na zmniejszenie częstotliwości i natężenia ataków migreny.

3. Płatki owsiane: 3 łyżki Wspaniałe źródło węglowodanów złożonych i beta glukanów. Płatki owsiane bogate są również w magnez oraz witaminę B6, która wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i zmniejszenie.

4. Białko z konopii: 3g Białko jest tym makro składnikiem, który stabilizuje poziom cukru i daje poczucie sytości na dłużej. Osoby z migrenami powinny być bardzo ostrożne przy wyborze białka w proszku i unikać izolatów. Białko z konopii ma najmniejszą ilośc glutaminy więc powinno być bezpieczne w stosowaniu.

5. Nasiona chi: 2 łyżeczki Niezastąpione źródło kwasu ALA (alfa-linolenowy), który ma wpływ na zmniejszenie stanu zapalnego. Nasionka Chia są źródłem białka, mikro oraz makro składników, które wspierają zdrowie całego organizmu. Regularne stosowanie nasion chia zwiększa odporność organizmu oraz redukuje stres.

6. Szpinak: 2 garści Bardzo dobre źródło witaminy B2 (ryboflawainy).

7. Jagody czarne: 100g Cenne źródło antocyjanów, które blokują wchłanianie toksyn w przewodzie pokarmowym. Mają silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne, wpływają pozytywnie na naczynia krwioniośne.

 

CZEGO POWINNIŚMY UNIKAĆ PRZY KOMPONOWANIU KOKTAJLU?

1. Owoców, zwłaszcza cytrusowych czy suszonych.

2. Produktów nabiałowych (głównie tych, które zawierają kultury bakteryjne).

3. Białka hydrolizowanego, również pochodzenia roślinnego.

4. Orzechów.

5. Nasion (sezamu).

6. Drożdży.

7. Słodzików.

 

 

 

Podziel się więdzą
Pin It

dieta, koktajl

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

MojaMigrena.com - portal stworzony z myślą o Tobie.

Bądź z nami

Copyright 2019 - MojaMigrena.com Realizacja: 3motion